Varování před podvodníky tvářící se jako Toluna!

Milí členové,

upozorňujeme, že jsme obdrželi zprávy od některých členů, týkající se neoprávněných e-mailových pozvánek, nebo pozvánek vypadající jako Toluna pozvánky, ale odkazující na jiné webové stránky.

Chtěli jsme se vás varovat o obsahu těchto e-mailů a ujištit vás, že nejsou od Toluny, ani od jejích partnerů.

Jak podvod funguje?

Tato metoda scammingu je obvykle známá jako phishing a mohou se objevovat jako okýnka,pro názornou ukázku přikládáme obrázek!

scam-image

Tyto e-maily a webové stránky, které se tváří jako Toluna, nabízejí velké odměny ale jde jim jen o  zjištění  osobních údajů od nic  netušících uživateleů, nebo se snaží vám nabízet  odměnu, ale vyžadují  zaplatit malý expediční poplatek. Jakmile zadáte platební údaje za poplatek lodní dopravy budou si brát peníze z vašeho účtu bez vašeho souhlasu.

Jak se naši uživatelé mohou vyhnout těmto podvodům?

Vaše bezpečnost online je pro nás velmi důležitá, a zatímco jsme přijali technická a organizační opatření na ochranu osobních údajů  Toluna.com, nemůžeme vás chránit před vnějšími stránkami.

Dovolujeme si připomenout všem našim členům, že:

  • Toluna vás nikdy nepožádá o vaše osobní údaje mimo zabezpečené stánky Toluna.com.
  • Všechny průzkumy na Toluně jsou umístěny na zabezpečeném serveru: http://ups.surveyrouter.com/
  • Toluna také nikdy nebude žádat o vaší kreditní kartu nebo od vás vyžadovat zaplacení peněz k registraci na našich webových stránkách, nebo k odeslání jakékoliv odměny.
  • Toluna vás nikdy nebude kontaktovat telefonicky pro přímý marketing nebo vám chtít něco prodat.
  • Toluna průzkumy budou zaslány pouze prostřednictvím e-mailu registrovaným uživatelům nebo zveřejněny přímo na našich oficiálních webových stránkách http://www.toluna.com

 

 

Jak rozpoznat nebezpečné weby a e-maily?

  • Pokud e-mail pozvánka porušuje výše uvedená kritéria, pak to s největší pravděpodobností není e-mail od Toluny
  • podvodné stránky a e-maily nejsou se značkou Toluna
  • podvodné stránky a e-maily neobsahují obvyklé Toluna identifikační prvky ( logo, odesílatele e-mailu atd)

 

Pokud obdržíte podezřelé e-maily tvářící se jako Toluna, neotevírejte je, neodpovídejte zpět, nebo je nikomu nepředávejte. Místo toho byste je měli smazat. Je to podvod – tyto e-maily jsou podvodné, můžou krást vaše osobní údaje  nebo si osvojit vaše osobní údaje pro nezákonné nebo nedovolené účely  nepocházejí z naší společnosti.

Pokud si nebudete jistí, některými webovými stránkami třetích stran, které slibují Toluna průzkumy nebo odměny, kontaktujte nás.

 

Prosím, dejte nám vědět v případě  dotazů nebo připomínek.

S  pozdravem,

Tým Toluny

Advertisement

Tagy:, , , , , , , , , ,

%d blogerům se to líbí: