Tutoriál – Jak na Twitter 3. část!

Milí členové,

přinášíme vám další díl tutoriálu Jak na Twitter. Dnes na téma: Váš osobní profil!

  1. Nahrajte vaši profilovou fotku

Tato fotka bude viditelná na Twitteru společně s vaším jménem. Můžete použít pouze formáty JPG, PNG nebo GIF, a velikost je omezena na 700 KB. Klikněte na tlačítko „Upravit profil“ vpravo nahoře na stránce vašeho profilu. Zde si můžete přidat profilovou fotku.

zmenit fotku

2. Přidejte vaše jméno, lokaci a webovou stránku

Pod váš profilový obrázek můžete napsat vaše celé jméno. Také můžete přidat vaši lokaci, aby lidé viděli, kde se nacházíte či odkaz na vaše webové stránky nebo blog.

jmeno1

3. Zapracujte na výstižném popisu

Ať zaujme a je zajímavý! Správný popisek o vaší osobě může ovlivnit, kolik lidí vás bude sledovat; uživatelé si čtou popisky u profilů, a ovlivňuje to jejich rozhodování, jestli vás sledovat nebo ne. Do kolonky „O mně“ můžete napsat pouze 160 znaků, takže si dávejte pozor, aby byl popis krátký a k věci. Vaše jméno či webové stránky už do popisku psát nemusíte, máte na ně speciální kolonky.

jmeno2

4. Rozhodněte, jestli chcete, aby se vaše tweety objevovaly na Facebooku

Toto rozhodnutí může navýšit počet lidí, kteří si přečtou váš tweet. Pokud si přejete propojit Facebook s vaším účtem na Twitteru, klikněte na vaši fotografii vpravo nahoře, dále na „Nastavení“, a vlevo vyberte „Aplikace“. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko „Propojit s Facebookem“.

propojit

5. Nastavte si jazyk a časové pásmo

V Nastavení můžete také kliknout na „Účet“, kde lze vybrat jazyk nebo časové pásmo. Dalšími možnostmi jsou také změna uživatelského jména či e-mailové adresy. Další zajímavou položkou jsou Média v tweetech.

ucet

7. „Zabezpečení a soukromí“

Toto je další položka ve vašem Nastavení. Najdete zde například možnost Poloha tweetů, která umožňuje přidávat polohu, ke každému tweetu.

soukromi

zabezpeceni

8. Měňte pravidelně vaše heslo

Chraňte svůj účet tím, že budete pravidelně měnit vaše heslo. Klikněte jednoduše na „Heslo“ ve vašem Nastavení. Následně zadejte heslo staré a 2x heslo nové. Nezapomeňte vždy „Uložit změny“.

heslo

9. Rozhodujte, kdy chcete dostávat e-maily z Twitteru

V Nastavení klikněte na „E-mailová oznámení“. Pak můžete zaškrtat, kdy chcete nebo nechcete dostávat e-maily.

oznameni

10. Pohrajte si s profilem

Každý profil má nastavené pozadí a barvu. Toto však můžete změnit podle svého gusta. Klikněte v Nastavení na „Vzhled“. Můžete si zde vybrat, jaké chcete pozadí nebo si dokonce vytvořit vlastní kliknutím na „Změnit pozadí“ a následně na „Vybrat existující obrázek“. Stejně tak si můžete pohrát s barvami.

vzhled

Těšíme se zase příště, kdy vám ukážeme další vymoženosti, které Twitter nabízí.

Tým Toluny

 

Advertisement
%d blogerům se to líbí: