Tutoriál – Jak na Twitter 1. část!

Milí členové,

nejste fanoušci Instagramu, ale přesto se chcete zúčastnit naší Instagramové soutěže? Nevadí! Tato soutěž běží i na Twitteru, a možná právě tato sociální síť je pro vás ta pravá! Proto zde přinášíme další tutoriál, tentokrát: Jak používat Twitter!

  1. Založte si na Twitteru účet zdarma

Stačí zapsat vaše jméno, e-mail a požadované heslo.

registrace

2. Naučte se jazyk Twitteru

  • Tweet – váš příspěvek. na Twitteru můžete použít pouze 140 znaků, které mohou zahrnovat @odkaz na dalšího uživatele, hashtagy, odkazy na webové stránky či jen jednoduchý text.
  • Retweet nebo-li RT – pokud publikujete tweet někoho jiného, jeho jméno se zobrazí automaticky, aby ostatní viděli čí tweet (příspěvek) jste retweetovali (publikovali). U příspěvku se tak zobrazí: Retweetnuli jste @uživatele.

tweet

  • TweetUps – používat Twitter k setkání s vašimi twitterovými přáteli.
  • Trending Topics (TTs) – témata, která jsou trendy. Jedná se o jakýsi seznam témat, o kterých se v danou chvíli na Twitteru nejvíce diskutuje. Pokaždé když kliknete na „trendy“ hashtag (téma), rozbalí se vám nejpopulárnější příspěvky z této kategorie. Seznam Trendů najdete na webové verzi Twitteru, vlevo nahoře pod vaší profilovou fotkou.
  • Sponzorované Tweety – společnosti mohou platit za to, aby se jejich Tweety (příspěvky) objevily na vašem Twitteru či dokonce v Trendy tématech.

3. Tweetujte

Pokud chcete lidem, kteří vás sledují, ukázat, co právě děláte nebo říct, co si myslíte, napište to do pole „Co se právě dějě?“, a pak jednoduše klikněte na tlačítko „Tweet“. Nezpomeňte, že příspěvek je omezen na 140 znaků.

  • Jak budete psát, pod příspěvkem se zobrazí odpočítávání znaků, tak abyste viděli, kolik toho ještě můžete napsat. Nejdřív jsou čísla v odpočítávání šedá, posledních 10 se začne zobrazovat červeně, a jakmile překročíte nulu, tak se u dalších čísel bude objevovat mínus.

co se deje

4. Používejte hashtagy.

Hashtag vytvoříte tak, že před dané slovo vložíte mřížku ‚#‘. Díky tomu bude toto slovo snadno vyhledatelné.

  • I některá Trendy témata jsou formou hashtagů. Pokud píšete příspěvek, po vložení mřížky se vám začnou nabízet možné hashtagy.
  • Hashtagy jsou zde od toho, aby shromažďovali informace o daném tématu na jedno místo. Takže např. pod hashtagem #Toluna uvidíte náš účet, naše příspěvky a všechny další příspěvky, kde byla Toluna zmíněna. Pro účast v naší prosincové soutěži o 15 000 bodů tak publikujte fotku s hashtagem #TolunaParty.

hashtagy

5. Lidé, kteří vás sledují

Váš Twitter můžete mít velmi soukromý anebo naopak pro celou veřejnost, jak jenom chcete. Pokud však chcete, aby vás sledovalo co nejvíc lidí, budete muset publikovat zajímavé a důležité příspěvky. Nezapomeňte také vy „sledovat“ jiné uživatele – většinou když vy někoho sledujete, bude vás sledovat zpět. A nedopusťte, aby se lidé, co vás sledují, nudili. Tweetujte vlastní příspěvky nebo retweetujte příspěvky jiných.

sledujici

6. Kontrolujte si odpovědi a reakce na vaše příspěvky

Klikněte na „Zmínky“, abyste se dozvěděli, jak lidé reagovali na vaše příspěvky. Pokud píšete příspěvěk, do kterého napíšete @ následovaný konkrétním uživatelským jménem (bez mezery), dotyčný dostanete upozornění, že jste se o něm zmínili ve vašem Tweetu. Takže např. @wwd znamená, že wwd dostane ve Zmínkách upozornění, že jste zvěřejnili jeho jméno ve vašem příspěvku.

uzivatel

7. Vy sami rozhodujete o stylu a počtu vašeho tweetování

Stejně jako všechny další sociální sítě i na Twitteru si můžete vypěstovat závislost, a může vám zbytečně „užírat“ čas. Je však jen na vás, kolik času se rozhodnete mu věnovat, a jak moc lidí, kteří vás budou sledovat, chcete „nasbírat“. Není nutné mít milióny sledujících. Zkuste se spíše zaměřit na kvalitní vztahy a sdílení informací, a neřešte, když vás někdo „přestane sledovat“. Pokud budete cítit, že vám Twitter zabírá moc času, jednoduše od něho upusťte, a třeba po krátké pauze se k němu vrátíte, odpočatí.

  • Věděli jste, že podle různých studií, zvládáme být členem skupiny o maximální velikostí 200 lidí? Skupiny, které jsou větší, způsobují, že jsme zmatení, a vztahy ztrácejí na důležitosti.

hledat

Další část Tutoriálu, tentokrát Jak pracovat s lidmi, které sledujete, přineseme již brzy.

Tým Toluny

 

 

Advertisement
%d blogerům se to líbí: