Tutoriál – Jak používat Instagram 3. část

Milí členové,

je zde další část o tom, jak používat Instagram, aby jste se naplno mohli pustit do dalšího kola Instagramové soutěže o 15 000 bodů, která začíná již dnes.

  1. Přidejte na Instagram vaše fotky

Kliknutím na ikonku fotoaparátu dole uprostřed budete moci pořídit snímek či vybrat fotografii z vašich alb.

pridej fotku

2. Vyfoťte nový snímek

Pokud chcete pořídit novou fotku právě teď, můžete tak učinit, a rovnou jí nahrát na Instagram! Po kliknutí na ikonku fotoaparátu zvolte „Fotka“, a můžete směle pořídit nový snímek. (K tomuto budete zajisté potřebovat chytrý telefon se zabudovaným fotoaparátem jako iPhone nebo telefon se systémem Android.)  Klikněte na „Další“, abyste se posunuli dál.

  • Vpravo dole také uvidíte ikonku blesku, díky které si můžete nastavit, jestli chcete použít blesk nebo ne.

vyfotit

3. Nahrajte fotografii z vašeho alba.

Chcete publikovat již existující fotku? Po kliknutí na ikonku fotoaparátu se vám jako první zobrazí „Knihovna“, kde můžete směle vybírat mezi vašemi fotografiemi. Zvolte vámi vybranou fotku. Klikněte na „Další“, abyste se posunuli dál.

album fotek

4. Pracujte s vaší fotkou

Díky Instagramu můžete fotku krásně zpracovat. Můžete obrázek otáčet, pohrát si s jasem, sytostí, barvou a dalšími. Pokud se vám pozměněná fotka nebude líbit, stačí kliknout na šipku „zpět“, a odstranit tak veškeré úpravy.

5. Použijte filtr

Instagram nabízí k použití mnoho filtrů. Filtry jsou hned první možností úprav, kterou vám Instagram nabídne po vybrání vaší fotky. Stačí jen klikat na dané filtry a uvidíte, jak bude výsledný obrázek vypadat. Lze vybrat pouze jeden filtr. Stejně jako u předchozího bodu, pokud se vám změny nebudou líbit, jednodušše klikněte na šipku „zpět“. Klikněte na „Další“, až dokončíte úpravy.

filtry

6. Přidejte k fotce více informací

Napište více informací o vaší fotografii do pole „Napište popisek“. Pokud nechcete, žádný popisek přidávat nemusíte, ale pozor, později už tato možnost nebude k dispozici. Budete moci jen přidávat komentáře k vaší fotce. Teď je také ta pravá chvíle na přidání „hashtagu“, díky kterému bude vaše fotografie snadno vyhledatelná pod určitými kategoriemi („hashtagy“). Pokud se vaší fotkou chcete účastnit soutěže Toluny, zadejte právě zde příslušný hashtag. Pro prosinec se jedná o #TolunaParty. Vždy když zadáváme novou soutěž, zadáváme s ní i daný hashtag, který musíte použít, abychom viděli vaši fotku, a vy jste tak byli kvafilikováni.

popisek

  • K vaší fotografii můžete také „Přidat místo“, pokud chcete, aby ostatní věděli, kde byla fotka pořízena či kde se právě teď nacházíte.

misto

7. Sdílejte vaši fotografii i mimo Instagram

V poslední části s názvem „Sdílet s:“ si můžete vybrat další sociální sítě, na které chcete umístit vaši Instagramovou fotku. Další sociální sítě připojíte jednoduše tak, že se k nim přihlásíte přes vaše uživatelské jméno a heslo. Pokud chcete, aby vaše fotka zůstala jen na Instagramu, tento krok přeskočte.

socialni site

8. Klikněte na „Sdílet“, a dokončete publikaci vaší fotky

Vaše fotka bude vidět na vaší „zdi“ (domovské stránce), stejně tak jako na „zdi“ lidí, kteří vás sledují. Zároveň, pokud jste zvolili sdílení na dalších sociálních sítích, objeví se i tam.

sdilet2

Doufáme, že vám náš 3-dílný tutoriál o Instagramu byl užitečný! Již dnes začíná nová Instagramová soutěž na Toluně, tak využijte nabytých znalostí, a nenechte si ujít výhru 15 000 bodů! Pokud nemáte rádi Instagram, nevadí! Tato soutěž běží i na Twitteru, a my vám co nejdříve přineseme tutoriál, jak pracovat s touto sociální sítí.

Mějte se hezky! Těšíme se na vaše příspěvky!

Tým Toluny

 

Advertisement
%d blogerům se to líbí: