Tutoriál – Jak používat Instagram 1. část

Milí členové,

již příští týden spustíme další soutěž na Instagramu a na Twitteru. Spousta z vás tyto sociální sítě nepoužívá, což je škoda, protože se tak ochuzujete o výhru až 15 000 bodů. Abychom vám ukázali, jak jsou tyto sítě zábavné a jednoduché, přínášíme vám následující tutoriály, které vám pomohou ve vašich začátcích. Začneme s Instagramem!

  1. Nainstalujte si Instagram aplikaci

Pokud máte chytrý telefon, nejjednodušším způsobem je si nainstalovat Instagram do vašeho mobilu. Jděte na Google Play, App Store či do jiné aplikace sloužící ke stahování aplikací. Do vyhledávače zadejte Instagram a můžete instalovat.

gif stahovani

2. Spusťte aplikaci

Aplikace má podobu fotoaparátu s duhovými proužky.

insta ikona

3. Vytvořte si účet

Po kliknutí na Zaregistrovat se zadáte svůj e-mail, uživatelské jméno a heslo. Také můžete zadat své telefonní číslo, a rovnou nahrát první fotku. Můžete přidat i další osobní informace jako např. odkaz na webovou stránku.

registrace

4. Pozvěte přátele

Můžete si snadno vyhledat přátele přes vaše kontakty na Facebooku či Twitteru nebo jednoduše vyhledávat podle jména a příjmení. Pokud se rozhodnete někoho „Sledovat“, budete každý den vidět jeho nové příspěvky. Stejně jako na Twitteru můžete sledovat i osoby, se kterými se osobně neznáte nebo společnosti. Například Tolunu.

pozvat pratele

  • Nemusíte se bát, přátele budete moci přidávat po celou dobu, nejenom při registraci. Instagram vám také bude nabízet doporučení na sledování konkrétních lidí, stačí kliknout na „Sledovat“ vedle jejich jména.
  • Nakonec stiskněte „Hotovo“.

5. Nově si také můžete zvolit, jestli chcete vaše fotky sdílet se všemi vašemi „followery“ (lidé, kteří vás sledují) nebo jen s některými. Klikněte na „Direct“ a vyberte, koho chcete, aby viděl vaše fotky. Tyto fotky nebudou vidět ve veřejném profilu nebo na „zdi“, uvidí je jen ti, které jste vybrali.

direct

6. Na Instagram se nadále můžete připojovat přes váš počítač na https://www.instagram.com/.

Tímto končíme náš 1. tutoriál o Instagramu, kde jste se dozvěděli, jak se zaregistrovat. V nejbližších dnech budeme pokračovat konkrétně na Téma: Co všechno Instagram nabízí.

Tým Toluny

 

Advertisement
%d blogerům se to líbí: