Základy používání Toluna.com: Jak vytvořit hlasování

Komunita na Toluně nabízí našim členům možnost vytvářet vlastní obsah a získávat zpětnou vazbu a názory od miliónů dalších uživatelů. Na naší stránce můžete tvořit Hlasování, Témata, Hodnocení a Souboje. V sekci „Základy používání Toluna.com“ si procházíme všechny techniky, které existují, abyste maximálně využili všeho, co Toluna nabízí.

hlasovani

Dnes se zaměříme na možnost „Hlasování“. Co je to hlasování? Hlasování je v podstatě sbírání názorů na nějaké téma. V hlasování většinou uvidíte seznam možných odpovědí v podobě a. b. c., 1.2.3. apod. V našich hlasováních můžete položit otázku a nabídnout až 10 odpovědí. Možná by vás zajímalo, co členové naší komunity rádi pijou za značku limonády či jaké je jejich nejoblíbenější zvíře.

kamerka

obrazky

Přidání fotek a videí je stejně jako přidávání odpovědí k hlasování velmi snadné. Stačí kliknout na ikonku fotoaparátu nebo kamery, a nahrát vaše vlastní fotky či použít vyhledávání. *Malý tip* Hlasování s fotkou či videem mají obvykle větší účast, než ty bez přílohy. A navíc vám Tým Toluny může za takové hlasování poslat bonusové body.

pokrocily

„Jednotlivý“ značí hlasování, kde chcete po ostatních členech, aby si zvolili pouze jednu z nabízených možností. „Násobný“ zvolte pokud chcete ostatním dovolit vybrat více odpovědí.

mesice

Kliknutí na tlačítko „Pokročilý“ vám zobrazí obrázek, který vidíte nad tímto textem. Tato pokročilá varianta hlasování vám dovolí vybrat časové období, během kterého chcete, aby vaše hlasování bylo aktivní (1 měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců nebo Bez omezení). Pokud žádnou z těchto variant nezvolíte, hlasování se automaticky uzavře po 6 měsících. „Náhodné pořadí odpovědí“ značí, že pro každého účastníka bude pořadí odpovědí zamícháno.

kategorie

Toluna požaduje, abyste pro své příspěvky vždy volili odpovídající kategorii, v nabídce jich máte mnoho na výběr. Najetím kurzoru na obrázek zjistíte, co která ikonka znamená. Pokud si nejste jistí, jakou kategorii zvolit, můžete vždy kliknout na obrázek skleničky s vínem, která symbolizuje „životní styl“.

graf

Od chvíle, kdy zveřejníte vaše hlasování, můžete začít kontrolovat výsledky na vašem profilu, v dolní části, kde se nachází „Váš Obsah“.  Pro zobrazení výsledků musíte hlasovat i vy. Klikněte na váš obsah a na tlačítko „Výsledky“. Zobrazí se vám graf jaký vidíte na obrázku. Vaše výsledky můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako Facebook, Twitter, přes e-mail nebo blog.

Děkujeme za váš čas, a doufáme, že se těšíte na další takové články.

S pozdravem

Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: