Výherce soutěže Téma týdne!

Milí přátelé,

s radostí vám oznamujeme, že novým výhercem soutěže Téma týdne se stává uživatelka DAGOS1, která nám napsala krásný článek o ostrově Korfu!

„Řecko – ostrov Korfu„

Už jako školačka jsem měla ráda knihy britského spisovatele, humoristy, zoologa a popularizátora ochrany přírody Geralda Durrella. První knížka, kterou jsem od něj četla, byla kniha Chytněte mi guerézu. Asi se ptáte, proč píšu o knihách, když téma je Život v cizí zemi, ale k tomu se brzy dostanu. Nejvíce se mi líbila jeho kniha O mé rodině a jiné zvířeně, ve které popisuje, jak jako kluk trávil několik let svého dětství na ostrově Korfu v Řecku. Ostrov popsal očima chlapce, který už tehdy se zajímal o přírodu a který tam prožil nejrůznější dobrodružství i lumpárny. Já si po přečtení té knihy ostrov Korfu zamilovala a přišlo mi, že je to nejbáječnější místo pro život.
Od té doby jsem zestárla a život už vidím jinýma než dětskýma očima. Situace v Řecku dnes není zrovna růžová, vlastně nejen v Řecku. Neumím příliš cizí jazyky a vlastně se mi vůbec nechce se někam do zahraničí stěhovat. Pokud ale mám napsat, kde bych chtěla žít tak bych napsala v Řecku, na ostrově Korfu. Ne na tom dnešním, ale na tom, kde prožíval několik krásných let svého dětství spisovatel Gerald Durrell. Přesně na takovém, jak ho ve své knize vykreslil. Jen váhám, do které vily, ve kterých malých Gerry bydlel, bych se nastěhovala. Do jahodově růžové vil? Do narcisově žluté vily? Nebo snad sněhobílé vily? Těžko vybrat, všechny byly úžasné a ve všech se dalo zažít spousta dobrodružství i legrace.

korfu

Líbí se vám tento příspěvek? Napište uživatelce dagos1 na zeď, nebo přímo okomentujte toto témaA nebo se také zúčastněte naší soutěže a získejte možnost na výhru 5000 bodů!

Ještě jednou gratulujeme dagos1 k její výhře a přejeme mnoho úspěšných tvořivých dní na Toluně!

Hodně štěstí v soutěžení přeje

Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: