Výherce soutěže Staň se středem pozornosti!

Milí přátelé,

s radostí vám oznamujeme, že novým výhercem soutěže Staň se středem pozornosti se stává uživatelka DAGMAREK2. Tentokrát jsme hodně váhali, ale její zveřejněná scéna z Babičky nás tolik dojala, že jsme jí vítězství prostě museli dát.

„Nejoblíbenější filmová scéna“

Když jsem byla malá holka, viděla jsem černobílý film „Babička“ s Terzií Brzkovou, Natašou Tánskou a Světlanou Svozilovou. Film se mi líbil celý, ale jedna scéna z tohoto filmu mi do dnes utkvěla v paměti. Nejen že, jsem u té scény plakala a při jejím zhlédnutí se mi derou slzy dodnes, ale často na tu zcénu vzpomínám i když nevím proč.

Teď již Vás nebudu napínat a prozradím o jakou scénu z tohoto filmu šlo. Nejednalo se ani o Viktorku, ani o Kristlu, či Hortenzii. Jednalo se o samotnou babičku, kterou mimochodem paní Brzková ztvárnila moc hezky. Tak tedy: Barunka byla již dospělá a studovala ve Vídni. Babička velice sešla a stále vzpomínala na Barunku. Dokonce si ji někdy spletla s Adélkou. Pořád na ní čekala a bála se, že se s ní již před svou smrtí neshledá. Jednou seděla u kolovrátku a pomalu předla, u toho usínala, takže ji předýnko upadlo z ruky. V tom přijela Barunka a okamžitě běžela k babičce. Poklekla k ní a když jí babička řekla, ať na ní nikdy nezapomene, odpověděla jí Barunka tlumeným hlasem: „babičko já na tebe nikdy nezapomenu“. Tato obyčejná slova byla řečena takovým způsobem, že mě to hrozně dojmulo a dojímá mě to dodnes.

babicka

Líbí se vám tento příspěvek? Napište uživatelce dagmarek2 na zeď, nebo přímo okomentujte toto téma! A nebo se také zúčastněte naší soutěže a získejte možnost na výhru 5000 bodů!

Ještě jednou gratulujeme dagmarek2 k její výhře a přejeme mnoho úspěšných tvořivých dní na Toluně!

Hodně štěstí v soutěžení přeje

Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: