Výherce soutěže Staň se středem pozornosti!

Milí přátelé,

s radostí vám oznamujeme, že novým výhercem soutěže Staň se středem pozornosti se stává uživatelka DAGOS1, která vytvořila příspěvek o spirálové zahrádce na bylinky:

„Kdo má vlastní zahrádku a v ní aspoň trochu místa, tomu můžu doporučit pěstování čerstvých bylinek, protože a čerstvě natrhané jsou kvalitnější a aromatičtější. Když je málo místa, je možné je pěstovat v bylinkové spirále.
Bylinková spirála je zvláštní formou bylinné zahrady. Na spirálovitě stoupající stavbě ze zeminy a kamenů (případně i jiných materiálů) je dostatek nejrůznějších stanovišť pro různé bylinky tak, aby bylo vyhověno jejich různorodým požadavkům. Aby se co nejlépe využila sluneční energie, zakládá se bylinková spirála nejlépe ve směru sever-jih. V úpatí může být i malé jezírko, které se umisťuje na jihu. Při průměru alespoň 2 m se dosáhne nezbytné minimální výšky 80 cm.
Ideální umístění pro bylinkovou spirálu je blízko domu, abyste pro ně mohli kdykoliv vyběhnout a měli je stále po ruce. Vyberte si pokud možno slunné stanoviště.  „

f2aeac98-ce22-420b-b5fd-21abcf5d6db0_x365

Zde jsou některé ze zajímavých reakcí:

To je moc hezké. Mám na zahrádce u domku také bylinky a většinou při vaření zapomenu pro ně vyběhnout.

Hezký nápad,bohužel mám mini zahrádku a tak mám asi smůlu:-(

Gratulujeme uživatelce dagos1 k výhře 5000 bodů, celý příspěvek si můžete přečíst zde.

Hodně štěstí v soutěžení přeje

Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: