Výherce soutěže Staň se středem pozornosti

Milí přátelé,

s radostí vám oznamujeme, že novým výhercem soutěže Staň se středem pozornosti se stává uživatelka Verajelin, která napsala velice zajímavý příspěvek o vlastním studiu na Univerzitě 3. Věku:

„Studium na U3V a VU3V

Letos jsem dokončila 5. rok na Univerzitě 3. věku a 5. semestr na Virtuální univerzitě 3. věku.Ve čtvrtek 29.5.2014 máme slavnostní předání osvědčení absolventům programů Univerzity 3.věku Hornicko-geologické fakulty v ak. roku 2013/2014 na VŠB-TU Ostrava.

V České republice studuje na U3V asi 20 tisíc studentů. My máme ve třídě jednu paní JUDr, která studuje již 20. rok, to je od samého počátku zahájení této bohulibé činnosti našich vysokých škol. Studovat můžete jak dlouho Vás to bude bavit nebo Vám to zdraví dovolí. Školy můžete měnit, to ale neplatí u Virtuální univerzity třetího věku.


Co se týče profesorů – tak ti nás mají rádi. Mají sice před sebou většinou bělovlasé, ale za to naslouchající a pozorné studenty. Neposíláme si milostná psaníčka ani nelítá po třídě houba. Ve většině případů dostaneme sylabus (stručný výtah myšlenkového postupu přednášek) zpracovaný přednášejícím právě pro studenty U3V. Nikdo nás nenutí, abychom se např. učili latinské názvy rodů a členů, skupin a podskupin hmyzu. Ale zase, jak, který profesor. Jeden nám připravil tzv. „poznávačku“ fauny. „

….

Jsem ráda, že chodím znovu do školy. Jestli Vám mohu něco doporučit, tak, pokud jste dostali chuť a máte zájem o studium na U3V ve městě, kde bydlíte a máte tam vys. školu, nebo někde poblíž, neváhejte a běžte se přihlásit hned počátkem června. Nejlépe 2.6. Ono se tam také nemusíte dostat. V úvodu jsem psala, že je asi 20 tisíc studentů U3V v republice. Není to „zabití času“, jak můžete někdy slyšet. Čas letí tryskem, nové technologie i informace, o kterých jste neměli ani ponětí, to Vám přece za tu „námahu“ odejít od televize, stojí. Nebo si myslíte, že ne?

index

Zde jsou některé ze zajímavých reakcí:

Tak to jste tedy pilná studentka a já smekám. Sama se ráda též učím něco nového, no, abych se přihlásila na univerzitu třetího věku mi chybí ještě deset let. Zatím jsem se přihlásila na vysokou školu, na filozofickou fakultu, není to zrovna, to bych úplně chtěla, ale na škole, kterou bych chtěla dělat není kombinovaná forma studia. Přemýšlela jsem i o škole, která se studuje formou i-learning, ale nějak se mi nepovedla najít vysoká škola, jež toto nabízí, pouze jsem našla nějaké kurzy.

Gratuluji ke krásnému výsledku. Já bohužel dodělala jen první semestr, pak už jsem nepokračovala kvůli komplikovanému dopravnímu spojení z naší vesničky do města. Tak se alespoň snažím vyhledávat si co mne zajímá na internetu.

Gratulujeme uživatelce Verajelin k výhře, celý příspěvek si můžete přečíst zde.

Hodně štěstí v soutěžení přeje

Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: