Výherce soutěže Staň se středem pozornosti

Novým výhercem soutěže Staňte se středem pozornosti se stává uživatel Tabeka.

Ve svém příspěvku  psal o nových 3D televizích:

„To, čím se mohou pochlubit současná moderní kina, to proniká pomalu i do našich domácností. Stejně jako 3D obraz pro návštěvníky kin a promítacích sálů jsou nyní žhavou novinkou i 3D televize. Využít speciální 3D technologie pro přirozené vnímání obrazu může nyní již každý.

3D televize fungují na principu trojrozměrného vnímání statického obrazu, ke kterému dochází na základě pozorování dvou plošně posunutých obrazů. V minulosti se již objevilo hodně pokusů o nasimulování trojrozměrného vnímání obrazu pomocí de facto 2D přístroje. Trojrozměrné filmy znali návštěvníci kin již ve 20. letech minulého století. Nyní se aktuálně nacházíme na počátku už 3. etapy vývoje 3D zobrazování – a trojrozměrný obraz už se přesouvá do televizí. Čím je ale 3D technologie složitější tím sebou přináší komplikovanější a pomalejší nástup na trh. Proto je v současnosti na trhu jen velmi málo 3D televizí a jejich cena není zrovna lidová. Ani filmů a televizních stanic, které se dají koupit nebo vysílají ve 3D není moc…

… My zatím 3D televizi nemáme, 3D filmy znám jen z kina. Měli jste možnost 3D vysílání vidět. Nebo máte vy sami doma 3D televizi. Co si o této nové technologii myslíte, případně jaký na vás zanechala dojem. Děkuji za názory.“

3D televize

 

Zde jsou některé ze zajímavých reakcí:

Dobrý den. Viděla jsem poprvé v životě 3D na hvězdárně, kde nám promítli na kupoli hvězdárny nový program o Vesmíru. Dostali jsme brýle a seděli ve vesmírném korábu a lítali. No bylo to něco úžasného. Letos by už měla být hvězdárna v Ostravě zrekonstruována a tak tam určitě zase zajdu. Je to sice „putování přes les“, protože auto nemám, ale když je pěkně, tak procházka nezaškodí. Na televizi 3D finance nemám, takže jedině ta hvězdárna a nebo… když se nějaký soused pochlubí, že takový „zázrak“ doma má.
Hezký den

Já na TV i tak moc nekoukám a v kině jsem nebyla ani nepamatuju, takže nevím to ohodnotit a po téhle stránce nejsem náročná, s přibývajícími léty nějak hledám a objevuju jiné hodnoty, ale zrovna dceře jsem ten týden dávala 150 Kč na 3D film, aby mohla jít do kina s kámoškou. Tak, ať si toho holky užijí. Vždyť já jsem v jejím věku jiná nebyla a na „širokoúhlý film“ jsme se těšili.

Gratulujeme uživateli TABEKA k výhře, celý příspěvek si můžete přečíst zde.

Pokud se chcete také zúčastnit naší soutěže, klikněte na tento odkaz.

Hodně štěstí v soutěžení přeje

Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: