Téma týdne : Máte paměť na jména a na obličeje?

Milí členové,

tématem tohoto týdne se stává příspěvek členky Robinsonka, která si ve svém příspěvku položila otázku : Máte paměť na jména a na obličeje?

robinsonka

Mnoho z Vás přispělo svým názorem. Zde jsou některé z nich :

Dobrý den. S tím „pamatovákem“ je to rok od roku horší a proto je třeba neustále, a to od 5 do 100 let paměť cvičit. Jsou to tak zvané kognitivní funkce, já tomu říkám útěk před Alzheimerem. A já tedy „zdrhám“, jestli mi to vyjde, budu jen ráda. Trénování paměti mám i na svém webu, ale protože si dělat tady reklamu nesmím, takže vám více neporadím.

Pamatuji si spíše oblyčeje, při představování s novými přáteli si malokdy zapamatuji jméno přítele, čím více jmen najednou tím hůře si budu jméno pamatovat..

Obličej je mi povědomý, na jméno si vzpomenu třeba až druhý den, když už to nepotřebuji.

Občas mám problém s tím, že toho člověka znám, jen si nemůžu vzpomenout od kud a hlavně jak se jmenuje, takže když se spolu bavíme, tak ho neoslovuju jménem, nejlepší je na tom to, že si vzpomenu až tak za půl hodiny na jméno. Zase na druhou stranu nemám problém poznat své spolužáky ze základky

A co vy? Jakou máte paměť? Připojte k diskuzi!

Brzy na viděnou během dalšího vyhlášení soutěže!

Pokud si přejete navrhnout jeden z Vašich příspěvků k soutěži “Staň se středem pozornosti” pro další týden, stačí ho jen publikovat s odkazem zde!

Váš Tým Toluny

Advertisement
%d blogerům se to líbí: