Mezinárodní den dětí (MDD)

Image

Na tento víkend připádá Mezidárodní den dětí, který se každoročně slaví prvního června. Víte, co si klade za cíl, od kdy se slaví a v jakých zemích?

V roce 1949 byl svátek dětí navržen Mezinárodní demokratickou federací žen,  Mezinárodním odborovým sdružením učitelů a Světovou federací demokratické mládeže na kongresu v Moskvě.  Poprvé se slavil v roce 1950,  kdy více než 50 zemí z celého světa uposlechlo tuto výzvu. V červnu tedy slaví tento svátek především bývalé a současné komunistické a socialistické země, včetně České republiky  a  napřáklad také Číny, Ruska či Kuby.

Tento den není jediným svátkem dětí a datum se navíc liší regionálně. Univerzální Den Dětí, který byl založen na základě doporučení OSN, se pak slaví 20.listopadu a většina zemí, které svátek dětí slaví a nepatří do skupiny post-komunistkých zemí, oslavují Den dětí právě 20.listopadu.

Cílem MDD je upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. V České republice se při této příležistosti konají různé společenské a sportovní akce určené právě dětem, spojené často s výběrem finančních prostředků na podporu charitativních organizací.

Jak ho slavíte Vy?

Hrajte s námi a vyhrajte virtuální Gifties pro Vaše děti, které se mohou stát opravdovými.

Více na stránce Toluna.com

Advertisement
%d blogerům se to líbí: